KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 7212242
nr 721 2242
Gunnar Mossberg
(1903-1983), Sverige
Gouache, Gunnar Mossberg (1903-1983), Signerad GM, 'Gammal Gotländsk gård, Hellvi' 31x39 cm
Gunnar Mossberg, född 1903 i Stockholm, död 1983, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
måndag 24 oktober 2011
kl 18:22:49
150 kr
200 kr
250 kr
150 kr
250 kr
300 kr
350 kr
400 kr
Gunnar Mossberg
Läs mer om Gunnar Mossberg
Gouache